Вишнівецький селищний комунальний дитячий садок "Малятко"

   





Група "Сонечко"

 

 

 

 

 

 

 

      Останній тиждень вересня у ЗДО "Малятко" був присвячений пам'яті великого педагога, автора 1500 оповідань і казок для дітей, що є животворним джерелом дитячого мислення, розвитку мови, розвитку особистості дитини, Василя Олександровича Сухомлинського.
     Дитинство - яскрава, неповторна сторінка в житті кожної людини, а дитячий садок - це той світ, в якому дитина проживає найважливіший період свого розвитку, і від того, хто буде поряд із нею, яким буде зміст її виховання, що буде використовуватись для її розвитку, залежить не лише майбутнє дитини, а й майбутнє родини, майбутнє країни, майбутнє народу. А літературна спадщина В. Сухомлинського є незаперечною універсальною скарбницею для використання у роботі з дітьми. Вона пронизана ідеєю гуманізму, людяності, доброчинності, любові. За допомогою його художнього слова можна доторкнутися до найтонших струн дитячої душі, зародити в ній любов до прекрасного. 
      Група "Сонечко" також активно працювала над вивченням та впровадженням спадщини Василя Сухомлинського в роботу з морально-етичного виховання. У роботі з дітьми ми керувалися системою поглядів видатного педагога щодо формування особливого світу дитинства – світу добра, людяності, співчуття, справедливості, любові. Девізом роботи може бути вислів: «Виховувати серцем, через серце, для серця», адже найкращі людські почуття – любов, дружба, взаємоповага, доброзичливість, відвертість – йдуть від серця. Тож цей напрям роботи з дітьми можна визначити трьома словами: відчувати, пізнавати, творити. 
     Твори Василя Сухомлинського стали незамінними в роботі, адже вони спонукають розум і почуття кожної дитини до аналізування вчинків літературних персонажів, викликають бажання їх наслідувати, або, навпаки, чинити по-іншому, збагачують лексику дітей, розвивають уміння вільно висловлювати свої думки. Провідні ідеї педагога дають підстави стверджувати, що ростити дитину можна лише з розумінням, любов’ю та чуйністю. «У дитинстві закладається людський корінь. Жодної людської рисочки природа не відшліфовує, вона лише закладає, а відшліфовувати нам, батькам, педагогам, суспільству», - говорив Василь Сухомлинський.       
     Дитяче серденько легко поранити, складно потім заживити рану. Дитина чутлива до добра і зла, до правди і неправди, і найголовніше, що слід утвердити в душі дитини, - це віра. Тепло свого серця дитина віддає тій людині, яка розуміє, співчуває їй. Дитяче серденько розкривається тоді, коли ми обережно, лагідно доторкаємось до нього, оберігаємо його. Що ближче ми приймаємо до серця радощі й горе, то довірливіше відкриває дитина перед нами свої таємниці, частіше звертається до нас за порадою. Сутність гуманістичної педагогіки Василя Сухомлинського в тому, щоб навчати дитину бачити, розуміти, відчувати серцем людей.

 

     

     Інтегроване заняття із художньої літератури та малювання за твором В.О. Сухомлинського "Лялька під дощем"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Співпраця педагогів і батьків дозволяє краще пізнавати дитину, дивитися на неї з різних позицій, бачити в різних ситуаціях, а головне -  допомагати в розвитку. Педколектив закладу дошкільної освіти «Малятко», щоб додатково зацікавити батьків у подальшій співпраці, врізноманітнити дошкільне життя, вивчивши досвід колег, взявся за проведення Дня батьківського самоврядування. Його суть: тато або матуся на один день стають на місце вихователя, помічника вихователя, а ті спостерігають за процессом і, коли в тому є необхідність, надають  допомогу.

 

  Задумане здійснювалась в кілька етапів. Спочатку інформували батьків про сам захід, потім був інструктаж щодо дотримання санітарно-гігієнічних норм, правил техніки безпеки, кола «посадових обов’язків».

 

   І ось 30 листопада у молодшій групі «Сонечко» відбувся день батьківського самоврядування. День розпочався з прийому діток та ранкової гімнастики, яку провела Галушка І.Ю.А допомагала зустрічати малят та запрошувала до смачного сніданку помічник Степанюк О.В. Ну а після сніданку розпочалися заняття: ознайомлення з соціумом,  де в ролі вихователя себе спробувала  Бодасюк І. О. та художньо-продуктивна діяльність  яке провела Філінська А. П.

 

 Коли закінчились заняття діти разом з батьками вирушили на дитячий майданчик де проводили спостереження та весело грали в цікаві рухливі ігри.

 

  Після смачного обіду Галушка І.Ю запросила діток відпочити у кімнату тиші і чарівних снів, а тим часом естафету помічника прийняла Злубко І. та продовжувала виконувати роботу яку кожного дня виконує помічник вихователя. Після усіх режимних процесів у музичному залі садочка, за круглим столом, батьки вихованців групи «Сонечко» змогли обмінятися своїми враженнями. Вони винесли з цього заходу багато корисного для себе, і, це мабуть найголовніше – відчуття щирої вдячності працівникам закладу за любов та терпіння до дітей . День батьківського самоврядування проводився вперше. Це гарний початок, який, впевнені, стане традицією, та батькам дасть можливість по – новому поглянути на своїх малюків, усвідомити їхню неповторність та унікальність, посилити їхній інтерес до потреб дітей та пробудити бажання бути цікавими для них, постійно відчувати атмосферу внутрішнього життя закладу.

 

 

https://sites.google.com/view/httpklasnaocinkacomuauksitecon/%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%BD%D1%8F-%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D0%BD%D0%BA%D0%B0

 

Фотоматеріали Дня Захисту дітей:

 

https://drive.google.com/open?id=115ZK1aZ6MypC7MklEfbaZM8YXqPytnWa