Вишнівецький селищний комунальний дитячий садок "Малятко"

   

Виховна робота

 

План заходів

 

Усіх з Покровою вітаєм!

Зі святом всіх воїнів

Божою щирістю

Із Богородиці вічною милістю!

Споконвіку 14 жовтня люди відзначали християнське і народне свято – Покрова Пресвятої Богородиці. 

За легендою, у цей день військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу центр православ’я — Константинополь, намагаючись захопити місто. Мешканці столиці Візантії у гарячій молитві звернулись до Богородиці з проханням про порятунок. І Богородиця з’явилася перед людьми та покрила їх своєю покровою (омофором). Після цього вороги вже не могли побачити цих людей. Вражений Аскольд та його дружинники прийняли святе хрещення та стали християнами. 

З 1999 року свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва. Божа Матір Покрова вважалася покровителькою запорозьких козаків. Головним храмом на Січі був Покровський. Козаки, ідучи у похід, брали з собою образок Покрови як священний оберіг. 
У 1942 році на свято Покрови було утворено Українську повстанську армію, тому 14 жовтня відзначається як день УПА. 

З 2014 року згідно з наказом Президента України Петра Порошенка цей день визнано як День захисника України. 

Вшановуючи традиції, 12 жовтня зі старшими дошкільниками було проведено годину спілкування " Ми маленькі козачата, ми - майбутні козаки" ( вихователь Кирик Ольга Сергіївна), Під час якої ознайомлено дошкільнят з періодом козаччини,  із звичаями та традиціями козаків, Також було проведено "Козацькі розваги" для хлопчиків, які мали змогу показати свій козацький дух, міць, витривалість, спритність в ході різних спортивних ігор.

Ми, дорослі, сподіваємося, що позитивні емоції пережиті під час відзначення Дня захисника України, сприятимуть підвищенню патрітизму малят, вихованню у них почуття гордості за рідну землю, бажання примножувати її красу ї здобутки! Нехай сила мужність героїв живляться нашою любов'ю, підтримкою і повагою.

Фотомиттєвості  зі свята: